• Łączymy długoletnie i ugruntowane doświadczenie z pasją i energią młodych prawników
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Reagujemy na zagrożenia praworządności i podstawowych wartości demokratycznych
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Łączymy długoletnie i ugruntowane doświadczenie z pasją i energią młodych prawników
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta

Aktualności

11/10 2019

Ostatnie pożegnanie Karola Tendery

W dniu wczorajszym w Krakowie ze smutkiem pożegnaliśmy śp. Karola Tenderę - byłego więźnia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz - razem z którym walczyliśmy o dobre imię Narodu Polskiego na arenie międzynarodowej w najgłośniejszym procesie dotyczącym stosowanie kłamliwego określenia "polskie obozy zagłady" przeciwko niemieckiej publicznej stacji telewizyjnej ZDF. Mec. Lech Obara dostąpił zaszczytu wygłoszenia poruszającej mowy, w której opowiedział o długoletniej wspólnej walce i nawiązanej na jej kanwie przyjaźni z śp. Karolem Tenderą.
 
 

 


02/10 2019

Mec. Lech Obara na Konferencji "Osądzić rzeź Woli"

Mec. Lech Obara wystąpił jako prelegent Konferencji "Osądzić Rzeź Woli", która odbyła się w ostatnią sobota w siedzibie Przystanku Historia IPN w Warszawie. Zachęcamy do zapoznania się z wystąpieniem pt. "Dochodzenie roszczeń od RFN za zbrodnie II Wojny Światowej"


19/09 2019

Mec. Michał Mosakowski gościem TV Republika i TV Trwam

Mec. Michał Mosakowski był gościem programu "Po południu" w Telewizji Republika, a także programu "Polski punkt widzenia" w TV Trwam. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami. Dotyczą one tematyki reprywatyzacji.

 


17/09 2019

Problemy prawne rolników - publikacje Naszego Dziennika

W jednym z wrześniowych wydań "Naszego Dziennika" opublikowano serię materiałów dotyczących problemów prawnych, z którymi aktualnie zmagają się polscy rolnicy. Artykuły dotyczą między innymi praktyk stosowanych przez firmy leasingowe. Ponadto, red. Dariusz Pogorzelski przeprowadził rozmowę na ten temat z mec. Lechem Obarą. Zachęcamy do lektury.

 

 


13/09 2019

Nasz Dziennik - Niebezpieczny precedens

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym w "Naszym Dzienniku", w którym przedstawiono aktualny etap sprawy z powództwa p. Karola Tendery przeciwko niemieckiej stacji telewizyjnej ZDF.

 


19/08 2019

Nasz Dziennik - Groźny lobbing - wywiad z mec. Lechem Obarą

Zachęcamy do lektury wywiadu z mec. Lechem Obarą, który został opublikowany w weekendowym wydaniu Naszego Dziennika.


15/07 2019

Mec. Lech Obara gościem programu interwencyjnego "Na pomoc" Telewizji Republika

Zachęcamy do obejrzenia programu "Na pomoc" Telewizji Republika, którego gościem był mec. Lech Obara. W tym odcinku poruszono temat tragicznej śmierci pracownika leśnego, o czym informowaliśmy Państwa w czerwcu.


19/06 2019

Tragiczna śmierć pracownika leśnego - rodzina praktycznie bez pomocy

Prawnicy Kancelarii Radców Prawnych "Lech Obara i Współpracownicy" postanowili zaangażować się w sprawę ofiary tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło w trakcie prac leśnych w okolicach Szczytna w 2017 r. Zachęcamy do przeczytania artykułu autorstwa red. Marka Książka, który został opublikowany w najnowszy wydaniu tygodnika "Przegląd". 


18/04 2019

Mec. Lech Obara wyróżniony statuetką "Animus et semper fidelis"

Mec. Lech Obara został wyróżniony statuetką "Animus et semper fidelis". Nagrodę wręczono 23 lutego 2019 r. w trakcie obchodów 99 rocznicy zaślubin polski z morzem. Zachęcamy do zapoznania się z treścią wygłoszonego na tę okoliczność referatu na temat historii kłamstwa o "polskich obozach zagłady" oraz prawnych aspektów walki z wadliwymi kodami pamięci.

 


17/04 2019

Artykuł pt. "Adwokat dobrego imienia" autorstwa M. Pieczyńskiego

W poprzednim wydaniu tygodnika Do Rzeczy opublikowany został artykuł autorstwa M. Pieczyńskiego pt. "Adwokat dobrego imienia". Opisano w nim aktualny stan spraw związanych ze stosowaniem określenia "polskie obozy zagłady. Zachęcamy do lektury.


 1 2 3 Następna »  Ostatnia