• Łączymy długoletnie i ugruntowane doświadczenie z pasją i energią młodych prawników
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Reagujemy na zagrożenia praworządności i podstawowych wartości demokratycznych
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Łączymy długoletnie i ugruntowane doświadczenie z pasją i energią młodych prawników
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta

Aktualności

24/05 2018

Nasz Dziennik: Zbrodnie niemieckie. Ignorowane ofiary

Zachęcamy do lektury artykułu autorstwa Zenona Baranowskiego z wczorajszego wydania Naszego Dziennika na temat trudności w dochodzeniu roszczeń dotyczących niemieckich zbrodni wojennych. Sprawę skomentował również mec. Lech Obara.


11/05 2018

Nasz Dziennik: Prawda przed trybunałem. Jak państwo może dochodzić prawa do prawdy historycznej

Zachęcamy do lektury artykułu pt. "Prawda przed trybunałem. Jak państwo może dochodzić prawa do prawdy historycznej", opublikowanego we wczorajszym wydaniu Naszego Dziennika. Sprawę skomentował m. in. mec. Lech Obara.


24/04 2018

Mec. Lech Obara jako jeden z liderów zmian po roku '89

Redakcja dziennika Rzeczpospolita, która prowadzi również własny kanał internetowy Rzeczpospolita TV, z okazji podsumowania tegorocznego Rankingu Kancelarii Prawniczych przygotowała specjalny materiał filmowy w celu uczczenia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości - o tytule "Prawnicy. Liderzy zmian po roku '89". Autorzy publikacji docenili wkład mec. Lecha Obary w walkę o prawdę historyczną w sprawach dotyczących stosowania określenia "polskie obozy zagłady" przez niemieckie media. 


02/04 2018

Mec. Lech Obara gościem Telewizji Republika - Karol Tendera wciąż czeka na przeprosiny od ZDF

Mec. Lech Obara był ostatnio gościem Telewizji Republika. W trakcie wywiadu wyjaśnił aktualne okoliczności związane z postępowaniem dotyczącym prawidłowego wykonania wyroku Sądu Apelacyjnego w Krakowie w sprawie byłego więźnia Auschwitz Karola Tendery przeciwko niemieckiej stacji telewizyjnej ZDF.


27/03 2018

Artykuł pt. "Sanatorium za złotówkę" autorstwa red. Marka Książka

Zachęcamy do zapoznania się z treścią artykułu pt. "Sanatorium za złotówkę" autorstwa red. Marka Książka , opublikowanego w tygodniku "Przegląd". Autor opisał w nim sprawę śledztwa dotyczącego niedopełnienia obowiązków przez naczelnika i urzędników Urzędu Skarbowego w Kołobrzegu.


31/01 2018

Nareszcie przełom – zwycięstwo w sprawie stosowania określenia „polskie obozy zagłady” na niemieckim gruncie…

Postanowieniem z dnia 11 stycznia 2018 r. Wyższy Sąd Krajowy w Koblencji ostatecznie oddalił skargę telewizji ZDF na postanowienie Sądu Krajowego w Moguncji, co oznacza, że wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie w sprawie z powództwa p. Karola Tendery nadaje się do wykonania w Niemczech. 


13/11 2017

Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów "Lech Obara i Współpracownicy" nominowana do nagrody Strażnik Pamięci 2017 r. tygodnika Do Rzeczy

Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów "Lech Obara i Współpracownicy" została nominowana do nagrody Strażnik Pamięci 2017 r. tygodnika Do Rzeczy. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w dniu 8 listopada 2018 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.


16/10 2017

Gazeta Polska Codziennie: "Komornik słono zapłaci za bezprawie"

Zachęcamy do lektury artykułu autorstwa Macieja Marosza na temat zakończenia głośnej sprawy o odszkodowania, w której Sąd Apelacyjny w Białymstoku prawomocnie zasądził od byłego już komornika ze Szczytna sumę opiewającą na ok. 240 tysięcy złotych.


19/09 2017

Gazeta Olsztyńka: "Powstrzymamy falę roszczeń"

Zachęcamy do zapoznania się z treścią artykułu opublikowanego w dniu 7 września 2017 r. w Gazecie Olsztyńskiej pt. "Powstrzymamy falę roszczeń", który został poświęcony działaniom związanym z przygotowaniem projektu ustawy mającej powstrzymać roszczenia tzw. późnych przesiedleńców.


04/09 2017

Wywiad z mec. Lechem Obarą w "Naszym Dzienniku" - aktualnie podejmowane działania w sprawie stosowania określenia "polskie obozy zagłady" w zagranicznych mediach oraz roszczeń tzw. późnych przesiedleńców.

W dzisiejszym wydaniu "Naszego Dziennika" ukazał się obszerny wywiad z mec. Lechem Obarą, który przeprowadził red. Zenon Baranowski, a także artykuł skupiający się wokół tematyki roszczeń tzw. późnych przesiedleńców. Zachęcamy do lektury.


 « Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna »  Ostatnia