• Łączymy długoletnie i ugruntowane doświadczenie z pasją i energią młodych prawników
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Reagujemy na zagrożenia praworządności i podstawowych wartości demokratycznych
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Łączymy długoletnie i ugruntowane doświadczenie z pasją i energią młodych prawników
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta

Aktualności

27/03 2018

Artykuł pt. "Sanatorium za złotówkę" autorstwa red. Marka Książka

Zachęcamy do zapoznania się z treścią artykułu pt. "Sanatorium za złotówkę" autorstwa red. Marka Książka , opublikowanego w tygodniku "Przegląd". Autor opisał w nim sprawę śledztwa dotyczącego niedopełnienia obowiązków przez naczelnika i urzędników Urzędu Skarbowego w Kołobrzegu.


31/01 2018

Nareszcie przełom – zwycięstwo w sprawie stosowania określenia „polskie obozy zagłady” na niemieckim gruncie…

Postanowieniem z dnia 11 stycznia 2018 r. Wyższy Sąd Krajowy w Koblencji ostatecznie oddalił skargę telewizji ZDF na postanowienie Sądu Krajowego w Moguncji, co oznacza, że wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie w sprawie z powództwa p. Karola Tendery nadaje się do wykonania w Niemczech. 


13/11 2017

Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów "Lech Obara i Współpracownicy" nominowana do nagrody Strażnik Pamięci 2017 r. tygodnika Do Rzeczy

Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów "Lech Obara i Współpracownicy" została nominowana do nagrody Strażnik Pamięci 2017 r. tygodnika Do Rzeczy. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w dniu 8 listopada 2018 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.


16/10 2017

Gazeta Polska Codziennie: "Komornik słono zapłaci za bezprawie"

Zachęcamy do lektury artykułu autorstwa Macieja Marosza na temat zakończenia głośnej sprawy o odszkodowania, w której Sąd Apelacyjny w Białymstoku prawomocnie zasądził od byłego już komornika ze Szczytna sumę opiewającą na ok. 240 tysięcy złotych.


19/09 2017

Gazeta Olsztyńka: "Powstrzymamy falę roszczeń"

Zachęcamy do zapoznania się z treścią artykułu opublikowanego w dniu 7 września 2017 r. w Gazecie Olsztyńskiej pt. "Powstrzymamy falę roszczeń", który został poświęcony działaniom związanym z przygotowaniem projektu ustawy mającej powstrzymać roszczenia tzw. późnych przesiedleńców.


04/09 2017

Wywiad z mec. Lechem Obarą w "Naszym Dzienniku" - aktualnie podejmowane działania w sprawie stosowania określenia "polskie obozy zagłady" w zagranicznych mediach oraz roszczeń tzw. późnych przesiedleńców.

W dzisiejszym wydaniu "Naszego Dziennika" ukazał się obszerny wywiad z mec. Lechem Obarą, który przeprowadził red. Zenon Baranowski, a także artykuł skupiający się wokół tematyki roszczeń tzw. późnych przesiedleńców. Zachęcamy do lektury.


28/06 2017

Praktyki studenckie

Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów "Lech Obara i Współpracownicy" poszukuje studentów II,III,IV i V roku prawa, chętnych do odbycia praktyk studenckich. CV należy przesyłać na adres mailowy: kancelaria@lechobara.pl


23/05 2017

Ciekawie o prawie - E-Sądy: Jak skutecznie odwołać się od nakazu zapłaty?

Mimo, że elektroniczne postępowanie upominawcze funkcjonuje już w naszym kraju dobrych kilka lat, wiele osób wciąż dziwi się, że takie działania mogą mieć miejsce. Wierzyciel wnosi pozew do internetowego sądu nie wychodząc z biura, czy swojego domu. My otrzymujemy nakaz zapłaty, który po upływie 14 dni od momentu doręczenia - o ile nie wniesiemy środka zaskarżenia - staje się prawomocnym wyrokiem sądowym, co odblokowuje możliwość wystąpienia na drogę postępowania egzekucyjnego.

 

Jak bronić się przed nakazem zapłaty? W tej i kolejnej odsłonie cyklu Ciekawie o prawie przybliżymy Państwu tę tematykę. W pierwszej części autor artykułu skupił się na aspektach formalnych związanych z samym sporządzeniem i wniesieniem sprzeciwu. W drugiej zaś skupiono się na kwestii wszechobecnego procederu podejmowania prób dochodzenia przedawnionych roszczeń.


19/04 2017

Komornik odpowiedzialny za grabież majątku nidzickiego przedsiębiorcy prawomocnie skazany.

W dniu 18 kwietnia 2017 Sąd Okręgowy w Olsztynie jako Sąd II instancji utrzymał w mocy wyrok skazujący w sprawie oskarżonego Komornika Sebastiana Sz. oraz biegłego Michała B. Komornik został skazany na karę 2 lat i 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, grzywnę w kwocie 10 000 zł i 5 lat zakazu wykonywania zawodu komornika. Biegły Michał B. został skazany na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat oraz zakaz sprawowania funkcji biegłego sądowego.


07/04 2017

Ciekawie o prawie - Fermy wielkoprzemysłowe, czyli rak polskiego rolnictwa - część druga

W poprzedniej odsłonie cyklu na temat problemu ferm wielkoprzemysłowych omówione zostały kwestie ogólne dotyczące postępowania oraz to, jak uzyskać status strony i skutecznie wykazać swój interes prawny. Jakie są kolejne etapy postępowania oraz przesłanki, których zaistnienie determinuje treść wydanej przez organ decyzji?


Pierwsza  « Poprzednia 2 3 4 5 6 Następna »  Ostatnia