• Łączymy długoletnie i ugruntowane doświadczenie z pasją i energią młodych prawników
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Reagujemy na zagrożenia praworządności i podstawowych wartości demokratycznych
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Łączymy długoletnie i ugruntowane doświadczenie z pasją i energią młodych prawników
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta

Aktualności

23/03 2017

Artykuł autorstwa Marka Książka pt. "Procesy o prawdę"

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z treścią artykułu autorstwa Marka Książka pt. "Procesy o prawdę", który został opublikowany w tygodniku "Przegląd". W materiale opisano osiem lat walki Stowarzyszenia Patria Nostra i Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów "Lech Obara i Współpracownicy" ze stosowaniem określenia "polskie obozy zagłady."


27/02 2017

Mec. Lech Obara uhonorowany odznaką Honor i Prawda

W niedzielę 26 lutego w Katedrze Polowej Wojska Polskiego W Warszawie odbyła się  uroczystość zorganizowana przez Fundacje Lwów i Kresy Południowo - Wschodnie  kultywującą tradycje Kresów Rzeczypospolitej, związana ze 154 rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego. Po uroczystości nastąpiło wręczenie dyplomów i odznak Honor i Prawda. Jednym z laureatów został mec. Lech Obara.


11/02 2017

Ciekawie o prawie - Fermy wielkoprzemysłowe, czyli rak polskiego rolnictwa - część pierwsza

Kilkukrotnie informowaliśmy Państwa o wydarzeniach związanych z planowanymi inwestycjami w postaci ferm wielkoprzemysłowych. Wszystko zaczęło się w ubiegłym roku, gdy zgłosili się do nas mieszkańcy Pańskiej Woli i okolic. Zaledwie kilkaset metrów od ich domu miały powstać hale, w których hodowanych miało być ok. 15 tysięcy tuczników... Nieco później zgłosili się do nas mieszkańcy miejscowości Platyny w okolicach Olsztynka. Tam inny inwestor planuje uruchomić fermę drobiu o obsadzie blisko 1,5 miliona brojlerów...

 

Nasze doświadczenia pozwoliły nam na usystematyzowanie najważniejszych elementów prawa środowiskowego w przystępnej formie artykułu specjalistycznego. Dwie części cyklu opublikowane zostały w portalu Niezależna.


29/01 2017

Wyrok w sprawie z powództwa Karola Tendery przeciwko niemieckiej telewizji ZDF nakazujący publikację przeprosin za stosowanie określenia "polskie obozy zagłady"

Jak informowaliśmy już wcześniej, w sprawie z powództwa Karola Tendery przeciwko niemieckiej telewizji ZDF zapadł prawomocny wyrok nakazujący opublikowanie przeprosin za stosowanie określenia "polskie obozy zagłady" na głównej stronie internetowej www.zdf.de. Podajemy do wiadomości treść tego orzeczenia w języku polskim i niemieckim.


18/01 2017

"Polskie obozy" - wadliwy kod pamięci

Serdecznie zachęcamy Państwa do artykułu, który został opublikowany we wczorajszym wydaniu dziennika Rzeczpospolita. Autorami tekstu są mec. Lech Obara oraz mec. Szymon Topa.


04/01 2017

Wywiad z mec. Lechem Obarą w Gazecie Polskiej Codziennie

Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem, którego mec. Lech Obara udzielił Gazecie Polskiej Codziennie. Tematem rozmowy było wydanie wyroku w sprawie Karola Tendery przeciwko niemieckiej telewizji ZDF, dotyczącej stosowania określenia "polskie obozy zagłady".


23/12 2016

Zwycięstwo w sprawie stosowania określenia "polskie obozy zagłady" - Sąd uwzględnił apelację Karola Tendery

W dniu wczorajszym Sąd Apelacyjny w Krakowie rozpoznał sprawę z powództwa Karola Tendery przeciwko niemieckiej telewizji ZDF za stosowanie określenia „polskie obozy zagłady” w stosunku m.in. do niemieckiego obozu koncentracyjnego Aushwitz. Sąd częściowo zmienił wyrok wydany w pierwszej instancji - nakazując ZDF opublikowanie przeprosin w języku niemieckim na swojej głównej stronie internetowej przez miesiąc.


23/12 2016

Ciekawie o prawie - Prawo do drugiego życia - upadłość konsumencka

W najnowszej odsłonie cyklu "Ciekawie o prawie" chcielibyśmy przybliżyć Państwu problematykę upadłości konsumenckiej. W poniższym artykule zawarte zostały informacje na temat tego, jak zainicjować stosowne postępowanie oraz jakie konsekwencje niesie za sobą ogłoszenie upadłości w tym trybie. Autorem tekstu jest r. pr. Iwona Dobkowska.


25/11 2016

Ciekawie o prawie - Bankowy tytuł egzekucyjny, a przedawnienie.

W najnowszej odsłonie cyklu "Ciekawie o prawie" pragniemy przybliżyć Państwu przełomową uchwałę Sądu Najwyższego, która zmieniła dotychczasowe postrzeganie kwestii przedawnienia w przypadku dochodzenia roszczeń na podstawie bankowego tytułu egzekucyjnego. Sąd Najwyższy podkreśla, że czynności podejmowane przez bank (pierwotnego wierzyciela) w celu przerwania biegu terminu przedawnienia nie odnoszą takiego skutku wobec nabywcy długu, jeżeli bank sprzedał wierzytelność.

 

 


15/11 2016

Odczyt mec. Michała Mosakowskiego - Sprawiedliwe Rozliczenie. Stan prawny - szanse i zagrożenia.

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na odczyt mec. Michała Mosakowskiego z Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów "Lech Obara i Współpracownicy" - specjalisty ds. reprywatyzacji oraz publicysty portalu Niezależna.pl i Gazety Polskiej Codziennie - który odbędzie się w dniu 21 listopada 2016 r. w Olsztynie. Poruszona zostanie problematyka dotycząca m.in.  gruntów warszawskich, roszczeń późnych przesiedleńców, reformy rolnej, nacjonalizacji przemysłu, wywłaszczeń związanych z akcją Wisła oraz mienia zabużańskiego.


Pierwsza  « Poprzednia 3 4 5 6 7 Następna »  Ostatnia