• Łączymy długoletnie i ugruntowane doświadczenie z pasją i energią młodych prawników
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Reagujemy na zagrożenia praworządności i podstawowych wartości demokratycznych
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Łączymy długoletnie i ugruntowane doświadczenie z pasją i energią młodych prawników
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta

Aktualności

22/07 2016

Ciekawie o prawie - Zwolnienie od kosztów sądowych w sprawach cywilnych

Serdecznie zachęcamy Państwa do lektury kolejnego artykułu w ramach cyklu Ciekawie o prawie. Tym razem pochyliliśmy się nad problematyką zwolnienia od kosztów sądowych w sprawach cywilnych.


21/07 2016

Polityka: Krucjata Karola Tendery - byłego więźnia Oświęcimia. Powiekszenie

Serdecznie polecamy Państwu lekturę artykułu autorstwa Marty Mazuś opublikowanego w najnowszym wydaniu tygodnika Polityka. Opowiada on historię Karola Tendery, a także porusza tematykę procesów wytaczanych przez prawników Stowarzyszenia Patria Nostra w sprawie stosowania określenia "polskie obozy zagłady".


12/07 2016

Sprawa planowanej budowy fermy trzody chlewnej w Pańskiej Woli opisana przez tygodnik "Przegląd"


29/06 2016

Podsumowanie siedmiu lat walki ze stosowaniem określenia "polskie obozy zagłady"

Zachęcamy do lektury artykułu, który ukazał się w dzisiejszym dodatku do dziennika Rzeczpospolita. Zawiera on obszerne podsumowanie działań podejmowanych przez Stowarzyszenie Patria Nostra i Kancelarię Radców Prawnych i Adwokatów "Lech Obara i Współpracownicy" w ciągu ostatnich siedmiu lat.


26/06 2016

Trwają prace nad wprowadzeniem regulacji umożliwiających skuteczniejszą walkę ze stosowaniem określenia "polskie obozy zagłady".

Zachęcamy do lektury artykułu autorstwa Zenona Baranowskiego na ten temat, który został opublikowany w "Naszym Dzienniku"


24/06 2016

Darmowa pomoc prawna dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Wszystkie osoby, które zostały pokrzywdzone przestępstwem zachęcamy do skorzystania z nieodpłatnej ministerialnej pomocy prawnej świadczonej przez radców prawnych.


15/06 2016

Ciekawie o prawie - Uroki życia na wsi, czyli ferma po sąsiedzku.

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością prezentujemy Państwu kolejny artykuł z nowego cyklu na naszej stronie internetowej, tj. Ciekawie o prawie. Kolejnym tematem, który wzięliśmy pod lupę jest administracyjny aspekt postępowań w sprawie lokowania inwestycji, które oddziałują w jakimś stopniu na środowisko naturalne. Mowa w szczególności o fermach trzody chlewnej. Są to sprawy, z którymi zetknęła się nasza Kancelaria.


15/06 2016

Mec. Lech Obara udzielił wywiadu Telewizji Republika

W związku z odznaczeniem Karola Tendery odznaką Bene Merito w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Warszawie, Telewizja Republika zaprosiła do studia mec. Lecha Obarę, czyli pełnomocnika w trzech procesach dotyczących walki ze stosowaniem kłamliwych określeń typu "polskie obozy zagłady". Mecenas Obara opowiedział o drodze, która została pokonana od 2009 r., a także podkreślał zasługi prof. Janiny Luberdy-Zapaśnik w podejmowanych działaniach. Poniżej prezentujemy zapis wywiadu:

 


06/06 2016

Nowy dział na oficjalnej stronie internetowej Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów "Lech Obara i Współpracownicy"

Zgodnie z zapowiedzią, w dniu dzisiejszym oddajemy do Państwa dyspozycji nowy dział naszej oficjalnej strony internetowej o nazwie Ciekawie o prawie.  W dziale tym publikowane będą artykuły zawierające praktyczne wyjaśnienia dotyczące aktualnych problemów prawnych w życiu codziennym oraz wskazówki odnośnie tego, jak radzić sobie w konkretnych sytuacjach. Mamy nadzieję, że prezentowane treści okażą się dla Państwa interesujące i pozwolą w łatwy sposób pogłębić wiedzę z zakresu prawa. Pierwszym tematem, który został poruszony w ramach niniejszego działu jest Świadczenia w ramach programu 500+, a toczące się postępowanie egzekucyjne. Życzymy miłej lektury.


30/05 2016

Zmiany na oficjalnej stronie internetowej Kancelarii

Uprzejmie informujemy, że w trosce o jak największą przejrzystość oraz przystępność oficjalnej strony Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów "Lech Obara i Współpracownicy" prowadzimy obecnie prace obejmujące m.in. modyfikację układu strony oraz formę publikowanych treści.


Pierwsza  « Poprzednia 5 6 7 8 9 Następna »