• Łączymy długoletnie i ugruntowane doświadczenie z pasją i energią młodych prawników
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Reagujemy na zagrożenia praworządności i podstawowych wartości demokratycznych
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Łączymy długoletnie i ugruntowane doświadczenie z pasją i energią młodych prawników
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta

Aktualności

29/08 2016

Materiały konferencyjne - „Internacjonalizacja MŚP – eksport usług i towarów na rynki wschodnie”

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z materiałami konferencyjnymi przygotowanymi specjalnie z okazji uczestnictwa w konferencji „Internacjonalizacja MŚP – eksport usług i towarów na rynki wschodnie”. Opracowania te dotyczą sytuacji ekonomicznej Federacji Rosyjskiej, najważniejszych zagadnień prawnych związanych z eksportem towarem i usług do Federacji Rosyjskiej oraz wybranych zagadnień dotyczących dochodzenia roszczeń cywilnych z umów sprzedaży i o świadczenie usług w Unii Europejskiej.


24/08 2016

Konferencja „Internacjonalizacja MŚP – eksport usług i towarów na rynki wschodnie” - Olsztyn 25 sierpnia 2016 r.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konferencji pn. "Internacjonalizacja MŚP - eksport usług i towarów na rynki wschodnie", które odbędzie się dnia 25 sierpnia 2016 r. w Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Program obejmuje m. in. wystąpienie mec. Lecha Obary. Na konferencji będą obecni prawnicy zagraniczni współpracujący z Kancelarią, którzy będą odpowiadać na pytania przedsiębiorców zainteresowanych wejściem na rynki wschodnie. Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

 


17/08 2016

"Przegląd" - Wójt gminy Wydminy jednak stanął po stronie mieszkańców w sprawie fermy trzody chlewnej w Pańskiej Woli.

Na początku sierpnia Wójt Gminy Wydminy wydał odmowną decyzję środowiskową w sprawie planowanej budowy fermy trzody chlewnej o maksymalnej obsadzie przewyższającej 15 000 sztuk inwentarza. Zachęcamy do lektury artykułu na ten temat autorstwa Marka Książka z najnowszego wydania tygodnika "Przegląd". Sprawę skomentowała mec. Olga Malinowska.


09/08 2016

Ciekawie o prawie - Praktyki lichwiarskie - kiedy należy zachować szczególną ostrożność i jak walczyć ze skutkami nierozważnych decyzji?

Prezentujemy Państwu kolejny artykuł w ramach cyklu "Ciekawie o prawie". Tym razem zajęliśmy się praktykami, które potocznie nazywa się lichwą. Media bardzo często donoszą o tego typu zdarzeniach, jednak świadomość społeczeństwa w kontekście tego problemu wciąż jest niska. Z tego względu pragniemy opisać Państwu, jak w praktyce wyglądają działania nieuczciwych firm tego typu.


29/07 2016

Ciekawie o prawie - Pełnomocnik z urzędu w sprawach cywilnych

W ostatniej odsłonie cyklu „Ciekawie o prawie” pochyliliśmy się nad instytucją zwolnienia od kosztów sądowych. Inną formą wsparcia jest instytucja pełnomocnika z urzędu, uregulowana w art. 117 i kolejnych Kodeksu postępowania cywilnego, która siłą rzeczy jest niejako związana ze zwolnieniem od kosztów. Problematyka ta od zawsze budzi liczne wątpliwości osób występujących w postępowaniach sądowych. W związku z tym uznaliśmy, że warto przybliżyć Państwu tę materię w odniesieniu do praktyki.


22/07 2016

Ciekawie o prawie - Zwolnienie od kosztów sądowych w sprawach cywilnych

Serdecznie zachęcamy Państwa do lektury kolejnego artykułu w ramach cyklu Ciekawie o prawie. Tym razem pochyliliśmy się nad problematyką zwolnienia od kosztów sądowych w sprawach cywilnych.


21/07 2016

Polityka: Krucjata Karola Tendery - byłego więźnia Oświęcimia. Powiekszenie

Serdecznie polecamy Państwu lekturę artykułu autorstwa Marty Mazuś opublikowanego w najnowszym wydaniu tygodnika Polityka. Opowiada on historię Karola Tendery, a także porusza tematykę procesów wytaczanych przez prawników Stowarzyszenia Patria Nostra w sprawie stosowania określenia "polskie obozy zagłady".


12/07 2016

Sprawa planowanej budowy fermy trzody chlewnej w Pańskiej Woli opisana przez tygodnik "Przegląd"


29/06 2016

Podsumowanie siedmiu lat walki ze stosowaniem określenia "polskie obozy zagłady"

Zachęcamy do lektury artykułu, który ukazał się w dzisiejszym dodatku do dziennika Rzeczpospolita. Zawiera on obszerne podsumowanie działań podejmowanych przez Stowarzyszenie Patria Nostra i Kancelarię Radców Prawnych i Adwokatów "Lech Obara i Współpracownicy" w ciągu ostatnich siedmiu lat.


26/06 2016

Trwają prace nad wprowadzeniem regulacji umożliwiających skuteczniejszą walkę ze stosowaniem określenia "polskie obozy zagłady".

Zachęcamy do lektury artykułu autorstwa Zenona Baranowskiego na ten temat, który został opublikowany w "Naszym Dzienniku"


Pierwsza  « Poprzednia 5 6 7 8 9 Następna »  Ostatnia