• Łączymy długoletnie i ugruntowane doświadczenie z pasją i energią młodych prawników
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Reagujemy na zagrożenia praworządności i podstawowych wartości demokratycznych
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Łączymy długoletnie i ugruntowane doświadczenie z pasją i energią młodych prawników
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta

Aktualności

24/06 2016

Darmowa pomoc prawna dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Wszystkie osoby, które zostały pokrzywdzone przestępstwem zachęcamy do skorzystania z nieodpłatnej ministerialnej pomocy prawnej świadczonej przez radców prawnych.


15/06 2016

Ciekawie o prawie - Uroki życia na wsi, czyli ferma po sąsiedzku.

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością prezentujemy Państwu kolejny artykuł z nowego cyklu na naszej stronie internetowej, tj. Ciekawie o prawie. Kolejnym tematem, który wzięliśmy pod lupę jest administracyjny aspekt postępowań w sprawie lokowania inwestycji, które oddziałują w jakimś stopniu na środowisko naturalne. Mowa w szczególności o fermach trzody chlewnej. Są to sprawy, z którymi zetknęła się nasza Kancelaria.


15/06 2016

Mec. Lech Obara udzielił wywiadu Telewizji Republika

W związku z odznaczeniem Karola Tendery odznaką Bene Merito w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Warszawie, Telewizja Republika zaprosiła do studia mec. Lecha Obarę, czyli pełnomocnika w trzech procesach dotyczących walki ze stosowaniem kłamliwych określeń typu "polskie obozy zagłady". Mecenas Obara opowiedział o drodze, która została pokonana od 2009 r., a także podkreślał zasługi prof. Janiny Luberdy-Zapaśnik w podejmowanych działaniach. Poniżej prezentujemy zapis wywiadu:

 


06/06 2016

Nowy dział na oficjalnej stronie internetowej Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów "Lech Obara i Współpracownicy"

Zgodnie z zapowiedzią, w dniu dzisiejszym oddajemy do Państwa dyspozycji nowy dział naszej oficjalnej strony internetowej o nazwie Ciekawie o prawie.  W dziale tym publikowane będą artykuły zawierające praktyczne wyjaśnienia dotyczące aktualnych problemów prawnych w życiu codziennym oraz wskazówki odnośnie tego, jak radzić sobie w konkretnych sytuacjach. Mamy nadzieję, że prezentowane treści okażą się dla Państwa interesujące i pozwolą w łatwy sposób pogłębić wiedzę z zakresu prawa. Pierwszym tematem, który został poruszony w ramach niniejszego działu jest Świadczenia w ramach programu 500+, a toczące się postępowanie egzekucyjne. Życzymy miłej lektury.


30/05 2016

Zmiany na oficjalnej stronie internetowej Kancelarii

Uprzejmie informujemy, że w trosce o jak największą przejrzystość oraz przystępność oficjalnej strony Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów "Lech Obara i Współpracownicy" prowadzimy obecnie prace obejmujące m.in. modyfikację układu strony oraz formę publikowanych treści.


25/05 2016

Artykuł na temat śmierci pracownika Orlenu w tygodniku "Przegląd"

 

 


25/05 2016

Sprawa Wiktora Chruściela w programie interwencyjnym "Blisko ludzi" stacji TVN24

W dniu 21 maja 2016 r. stacja telewizyjna TVN24 wyemitowała kolejny odcinek programu interwencyjnego pt. "Blisko ludzi". Jednym z poruszonych tematów była sprawa Wiktora Chruściela, którego majątek został sprzedany za bezcen w toku bezprawnej egzekucji. Pana Wiktora reprezentuje mec. Lech Obara.

 


04/05 2016

Artykuł o mec. Lechu Obarze z najnowszego wydania tygodnika „Polityka”

Serdecznie polecamy Państwu lekturę artykułu autorstwa Marcina Kołodziejczyka, który ukazał się w najnowszym wydaniu tygodnika "Polityka". W tekście opisana została m.in. działalność Kancelarii w ostatnich latach


24/03 2016

Historia pana Jerzego Szwedki

Jerzy Szwedka planował otworzyć restaurację w kamienicy stanowiącej własność jego rodziny. Konieczny był kapitalny remont, którego wykonanie powierzono firmie budowlanej z Rybnika. I tu zaczął się dramat tego człowieka: roboty budowlane wykonane niezgodnie z projektem, nierzetelna biegła sądowa oraz długie i wyczerpujące procesy sądowe. Tak właśnie wyglądało ostatnie kilkanaście lat jego życia. Prezentujemy Państwu treść wyroków Sądu Najwyższego w sprawie  Pana Jerzego.


20/10 2015

Nowa filia Kancelarii w Morągu

Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów "Lech Obara i Współpracownicy" z radością zawiadamia o otwarciu filii w Morągu. Zachęcamy do wcześniejszego kontaktu z sekretariatem celem uzgodnienia terminu spotkania. 
Serdecznie zapraszamy!


Pierwsza  « Poprzednia 5 6 7 8 9 Następna »