landing mobi

Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów "Lech Obara i Wspólnicy"

Wypełnij formularz, a my się odezwiemy.

  Prawo podatkowe

  Oferujemy doradztwo w zakresie różnych podatków, w tym VAT, PCC i podatków dochodowych. Reprezentujemy klientów w postępowaniach podatkowych i celnych na wszystkich szczeblach, od urzędów skarbowych po Naczelny Sąd Administracyjny.

  Prawo administracyjne

  Reprezentujemy klientów w postępowaniach administracyjnych i sądowoadministracyjnych, w tym w sprawach związanych z budownictwem, płatnościami rolnymi UE i ochroną środowiska. Doradzamy samorządom w sprawach gospodarki komunalnej.

  Prawo rodzinne

  Doradzamy i reprezentujemy klientów w sprawach rodzinnych, w tym rozwodach, podziale majątku i alimentach. Pomagamy w sporach o prawa rodzicielskie i ojcostwo. Reprezentujemy także w sprawach o ubezwłasnowolnienie i akty stanu cywilnego.

  Prawo handlowe

  Jako kancelaria prawna, oferujemy wsparcie na każdym etapie działalności gospodarczej - od zakładania spółek, przez obsługę prawną, aż do procesów restrukturyzacyjnych i likwidacji. Doradzamy w sprawach umów między wspólnikami, reprezentujemy w postępowaniu rejestrowym i pomagamy zabezpieczać transakcje handlowe.

  Prawo antymonopolowe i własności intelektualnej

  Oferujemy doradztwo w sprawach antymonopolowych, reprezentując przedsiębiorców przed UOKiK i SOKiK. Wspieramy w sprawach nieuczciwej konkurencji, w tym "opłat półkowych". Świadczymy usługi z zakresu praw własności intelektualnej i reprezentujemy klientów w sporach związanych z tymi prawami.

  Zamówienia publiczne

  Doradzamy na etapie przygotowania i przeprowadzania postępowań o zamówienia publiczne, w tym przygotowywanie i opiniowanie dokumentacji. Reprezentujemy zarówno zamawiających, jak i wykonawców w sporach przed Krajową Izbą Odwoławczą i sądami okręgowymi.

  Reprywatyzacja, wywłaszczenia, Mienie Zabużańskie

  Świadczymy usługi doradcze i prowadzimy sprawy związane z reprywatyzacją, w tym sprawy dotyczące dekretów o reformie rolnej i gruntów warszawskich. Prowadzimy postępowania związane z Mieniem Zabużańskim i wywłaszczonymi nieruchomościami, a także reprezentujemy klientów w sprawach odszkodowawczych.

  Sprawy "frankowe"

  Specjalizujemy się w sprawach kredytów frankowych, pomagając klientom z kredytami indeksowanymi, waloryzowanymi i denominowanymi. Dokonujemy bezpłatnej analizy umowy kredytowej, informujemy o jej wadach i możliwościach, a następnie reprezentujemy klienta na każdym etapie procesu, walcząc o 'odfrankowienie' lub unieważnienie kredytu.

  Dlaczego my?

  Profesjonalna drużyna

  Nasz zespół składa się z zaangażowanych prawników, którzy mają doświadczenie, kreatywność i determinację.

  Praca społeczna

  Wierzymy, że dostęp do sprawiedliwości jest podstawowym prawem każdego obywatela, dlatego kładziemy nacisk na promowanie edukacji prawnej i umacnianie świadomości prawnej w społeczeństwie.

  landing mobi

  Sprawiedliwa cena

  Kancelaria prawna oferuje świetne usługi w konkurencyjnych cenach. Skorzystaj z naszej atrakcyjnej oferty i doświadcz wysokiej jakości usług prawnych bez nadwyrężania budżetu.

  Świetne porady prawne

  Nasza ciężka praca i nowoczesne podejście do prawa dają nam przewagę, aby pomóc Ci osiągnąć Twoje cele.

  Dlaczego my?

  „Założonej przeze mnie w 1997 r. Kancelarii i ludziom ją tworzącym przyświeca jedna zasada – pasja do prawa. Problemy naszych klientów traktujemy jako wyzwanie, nie jako trudności. Samą możliwość codziennej ciężkiej pracy traktuję jako dar, nie jako konieczność. Tylko takie podejście do wykonywanego zawodu może zapewnić odnoszenie sukcesów przez tak długi czas.”

  Radca Prawny Lech Obara

  radca prawny Lech Obara

  landing mobi

  Nasza Kancelaria skupia starannie dobranych prawników, którzy zdobyli bogate doświadczenie zawodowe pod okiem właściciela – radcy prawnego Lecha Obary. Obecnie tworzymy zgrany zespół, łączący w sobie długoletnie doświadczenie właściciela Kancelarii z energią i kreatywnością młodszego pokolenia radców prawnych i adwokatów, wspólnie pracujących dla dobra swoich klientów. Współpracujemy z naukowcami, którzy udostępniają nam swoją pogłębioną wiedzę prawniczą w niezbędnych dla naszego klienta zagadnieniach. Dzięki temu oferta naszej Kancelarii jest zróżnicowana. Doradzamy w różnych dziedzinach prawa i reprezentujemy w sporach sądowych i pozasądowych zarówno osoby indywidualne, jak i przedsiębiorców i podmioty publiczne (samorządy, urzędy, itp.) Współpracując z innymi Kancelariami we wszystkich regionach kraju, możemy przyjmować i prowadzić sprawy z całej Polski.

  Kancelaria kieruje się w swojej działalności przede wszystkim interesem klienta. Wiedza poszczególnych prawników zaangażowanych do wspólnej pracy nad daną sprawą pozwala na znalezienie najlepszych rozwiązań nawet najtrudniejszych Państwa problemów. Nie boimy się spraw precedensowych, a nadto nie unikamy niestandardowych i śmiałych działań. Naszą ambicją jest nie tylko prowadzenie spraw, ale w razie potrzeby również przełamywanie stereotypów, kreowanie orzecznictwa a czasami nawet wywoływanie kontrowersji. Tam gdzie inni prawnicy widzą nieprzekraczalny mur, my widzimy zagadkę, która wymaga po prostu rozwiązania. Naszą misją jest udostępnienie naszym Klientom wszystkich możliwości, jakie im daje prawo, aby mogli osiągnąć swoje cele życiowe i zawodowe.

  Naszym priorytetem jest odpowiedzialność za naszego klienta i jego sprawy, ale i także odpowiedzialność za otaczającą nas rzeczywistość. W relacjach z klientem kierujemy się najwyższą starannością, rzetelnie przygotowując się doprowadzonych spraw i ciągle zwiększając jakość naszych usług. Dążymy zawsze do znalezienia jak najbardziej optymalnego rozwiązania problemów klienta, minimalizując ryzyka wiążące się zwykle ze sporami sądowymi i pozasądowymi. Jednocześnie, mając świadomość, że pomyślność naszych klientów jest uzależniona również od warunków, w jakich wszyscy żyjemy, zwracamy uwagę na bieżące problemy społeczne i angażujemy się w działalność pro bono. Inicjujemy powstawanie organizacji pozarządowych i współpracujemy już z powstałymi stowarzyszeniami i fundacjami.

  Realizujemy różnorodne projekty ukierunkowane w szczególności na świadczenie pomocy prawnej na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem, bądź przeciwdziałające zagrożeniom najważniejszych wartości państwa demokratycznego – praworządności i poszanowania szeroko rozumianej godności ludzkiej.