Wraca na Ukrainę podbudowana wiarą w ludzi..

Tuż po agresji rosyjskiej, 35-letnia Hanna Kotova uciekła do Polski z Zachodniej Ukrainy wraz z trójką małych dzieci i niepełnosprawnym mężem. Miała nadzieję na ułożenie sobie życia w naszym kraju, z dala od wybuchu bomb, ciągłego poczucia zagrożenia i niepewności o los najbliższych. Niestety, nie wszystko poszło zgodnie z planem… Mąż Pani Hanny pozostawał bez … Czytaj Dalej Wraca na Ukrainę podbudowana wiarą w ludzi..

Finał głośnej sprawy „komornika, który zajął ciągnik za długi sąsiada”

W dniu 30 listopada 2022r. Sąd Apelacyjny w Łodzi (wyrok o sygn. akt I ACa 73/22) podtrzymał zasądzone na rzecz Radosława Zaremby zadośćuczynienie w kwocie 20 tys. złotych. Jednocześnie zmniejszył przyznane mu odszkodowanie z kwoty 26 186,14 zł do kwoty 17 206,14 zł. Kilka lat temu społeczeństwo było zdruzgotane tym, że rozpasanie komorników przekroczyło wszelkie … Czytaj Dalej Finał głośnej sprawy „komornika, który zajął ciągnik za długi sąsiada”

Warmia i Mazury krainą wyzysku? Ukraińskie matki po alimenty nie do Charkowa a do Olsztyna!

Czy Warmia i Mazury mogą nosić niechlubne miano „krainy wyzysku” jeśli chodzi o zatrudnianie zagranicznych – szczególnie ukraińskich – pracowników? Do takiego wniosku można dojść patrząc na raport Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Wynika z niego, że od początku tego roku aż 1100 obcokrajowców pracowało nielegalnie, czyli z naruszeniem prawa. Z tego ponad 70 proc. stanowili … Czytaj Dalej Warmia i Mazury krainą wyzysku? Ukraińskie matki po alimenty nie do Charkowa a do Olsztyna!

Każdy ma prawo do życia bez długów. Upadłość konsumencka szansą na drugie, lepsze życie…

Każdy ma prawo do życia bez długów. Upadłość konsumencka szansą na drugie, lepsze życie… Stowarzyszenie Patria Nostra – Centrum Praw Wykluczonych postanowiło kolejny raz wyjść naprzeciw problemom osób zadłużonych. Dlatego uruchomiliśmy telefon dyżurny, pod którym prawnicy Stowarzyszenia udzielą darmowej analizy sytuacji i pokierują potrzebującą osobę dalej. Każdy, kto ma problem ze spłatą rat kredytu czy … Czytaj Dalej Każdy ma prawo do życia bez długów. Upadłość konsumencka szansą na drugie, lepsze życie…

Stowarzyszenie Patria Nostra na obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Kuklówce Radziejowickiej

W przeddzień 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w Kuklówce Radziejowickiej odbyły się obchody upamiętniające ten ważny w naszej historii dzień. Organizacji podjęli się Aleksandra i Bogdan Biniszewscy z Fundacji Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie, prowadzący właśnie w Kuklówce muzeum, poświęcone Kresom. Eksponaty to też ponad 300-letnia historia rodziny Aleksandry Biniszewskiej. Aleksandra Biniszewska – oprócz tego, że … Czytaj Dalej Stowarzyszenie Patria Nostra na obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Kuklówce Radziejowickiej

Kolejny korzystny wyrok frankowicza wobec banku!

Kolejny sukces naszej Kancelarii, osiągnięty przez r. pr. Renatę Górną, specjalizującą się m. in. w złożonej problematyce tzw. „kredytów frankowych”. W dniu 11 lipca 2022r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie I Wydział Cywilny zapadł kolejny, korzystny dla „frankowicza” wyrok (sygn. akt I C 802/20), odfrankawiający umowę kredytu zawartą przez naszych klientów z Kredyt Bankiem S.A. … Czytaj Dalej Kolejny korzystny wyrok frankowicza wobec banku!

Prawnicy bez granic. Pomoc transgraniczna.

Rosja za zbrodnie pod sąd o odszkodowania! Szacuje się, że po wybuchu wojny na Ukrainie, do Polski  przybyło – poza tranzytem do krajów trzecich od miliona do dwóch milionów tamtejszych obywateli. Z reguły osób starszych i kobiet z dziećmi. Organizacje pozarządowe koncentrowały się wówczas na szybkim zapewnieniu im mieszkania, odzieży i żywności. Coraz bardziej niezbędne … Czytaj Dalej Prawnicy bez granic. Pomoc transgraniczna.

Pamiętajmy o Wołyniu – uroczystości rocznicowe w Jedwabnie

Autor zdjęć: Kurek Mazurski W minioną niedzielę, 10 lipca, prezes Stowarzyszenia Patria Nostra mec. Lech Obara brał udział w uroczystościach rocznicowych, poświęconych Rzezi Wołyńskiej. Odbyły się one w Jedwabnie, a rozpoczęły mszą świętą w tamtejszym kościele parafialnym pw. Św. Józefa Oblubieńca N.M.P. Następnie uczestnicy udali się pod obelisk na cmentarzu komunalnym w Jedwabnie, gdzie składane … Czytaj Dalej Pamiętajmy o Wołyniu – uroczystości rocznicowe w Jedwabnie

Kolejny korzystny wyrok frankowicza wobec banku!

Kolejny sukces naszej Kancelarii i kolejny korzystny wyrok frankowicza wobec banku Millennium S.A. (wcześniej Euro Bank S.A.). Sąd Okręgowy w Olsztynie wyrokiem wstępnym z dnia 18 maja 2022 r. sygn. akt I C 838/20 ) ustalił, że zawarte w umowie kredytu, a także w regulaminie kredytowania, postanowienia odsyłające do Tabel kursów walut obcych (klauzule indeksacyjne) oraz … Czytaj Dalej Kolejny korzystny wyrok frankowicza wobec banku!

Sukces naszej kancelarii!

Odzyskaliśmy dla naszego klienta od banku ponad 21 tys. złotych! To nasz kolejny duży sukces! Kancelarii udało się odzyskać dla klienta od banku ponad 21 tys. złotych. Wszystko to w wyniku działań przedsądowych, bez przeprowadzenia procesu sądowego. Bank uzyskał tzw. dalszy tytuł wykonawczy, a jednocześnie postępowania egzekucyjne były prowadzone przez dwóch różnych komorników sądowych. W … Czytaj Dalej Sukces naszej kancelarii!