Sukces naszej Kancelarii! Wygrana z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Prezes Związku Zawodowego „Prawda” przywrócony do pracy na poprzednich warunkach

Sukces naszej Kancelarii! Wygrana z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Prezes Związku Zawodowego „Prawda” przywrócony do pracy na poprzednich warunkach

Sukces naszej Kancelarii! Wygrana z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Prezes Związku Zawodowego „Prawda” przywrócony do pracy na poprzednich warunkach!

Sąd Okręgowy w Olsztynie podtrzymał wyrok I instancji (Sądu Rejonowego) w sprawie o bezskuteczne wypowiedzenie stosunku pracy prezesowi Związku Zawodowego „Prawda”.

Związek zawodowy od wielu lat reprezentuje pracowników Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pan Andrzej Adamowicz został przywrócony do pracy na poprzednich warunkach.

Zanim pan Adamowicz zwrócił się do Kancelarii szukał pomocy w wielu miejscach. W tych trudnych dla niego chwilach nikt nie wyciągnął do niego ręki. Jak wspomina „chodziłem od drzwi do drzwi, szukałem pomocy u władz najwyższych, jeździłem w wiele miejsc, nikt nie chciał mi pomóc. Zostałem zwolniony z pracy, mój pracodawca naruszył przepisy dotyczące rozwiązywania stosunku pracy, wiedziałem, że będąc w wieku przedemerytalnym nie znajdę innego zatrudnienia, byłem załamany”

Adamowicz dalej wskazuje, że „dopiero Kancelaria Mec. Lecha Obary, która podjęła się prowadzenia mojej sprawy wykazała się niezwykłym profesjonalizmem i rzetelnie wspierała mnie na każdym kroku postępowania sądowego. To dzięki Mec. Lechowi Obarze i Mec. Martynie Krawczyk zostałem przywrócony do pracy. Jestem im niezmiernie wdzięczny! Przywrócili mi oni wiarę w człowieka!”

Jak wyjaśnia Mec. Martyna Krawczyk:

Dowiedziawszy się o sprawie, do postępowania wstąpił również Marcin Faszcza, Prokurator Regionalny z Białegostoku. Przystąpienie do sprawy prokuratury zdarza się bardzo rzadko. Prokurator Faszcza w pełni podzielił stanowisko strony powodowej, podkreślając, że pracodawca nie może rozwiązać stosunku pracy z uwagi na to, że działalność związkowa pracownika jest dla pracodawcy niewygodna, co niewątpliwie miało miejsce w tym przypadku. Według Mec. Obary była to bardzo kompleksowa i wielowątkowa sprawa. Dzięki strategii opracowanej przez Kancelarię udało się przywrócić pana Adamowicza do pracy.