• Łączymy długoletnie i ugruntowane doświadczenie z pasją i energią młodych prawników
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Reagujemy na zagrożenia praworządności i podstawowych wartości demokratycznych
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Łączymy długoletnie i ugruntowane doświadczenie z pasją i energią młodych prawników
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta

Aktualności

02/11 2016

Czy "szary obywatel" ma jakiekolwiek szanse w starciu z inwestorem planującym budowę fermy wielkoprzemysłowej?

W kolejnej odsłonie cyklu "Ciekawie o prawie" pragniemy przybliżyć Państwu problematykę statusu strony w postępowaniu o wydanie decyzji środowiskowej. Zachęcamy do lektury


06/10 2016

Ciekawie o prawie - Doręczenia w postępowaniu cywilnym - część druga

W poprzedniej odsłonie cyklu „Ciekawie o prawie” przybliżyliśmy Państwu podstawowe zasady doręczenia pism sądowych w postępowaniu cywilnym oraz zwróciliśmy uwagę na problematykę tzw. doręczenia zastępcze. Niniejszy wpis poświecony jest tematyce niemożności doręczenia i jej skutków, a także kwestii dotyczących ustanowienia kuratora do doręczeń oraz doręczenia przez wywieszenie ogłoszenia w budynku sądowym.

 

Tę i wiele innych ciekawostek znajdziecie Państwo również na naszym profilu w portalu Facebook, na który serdecznie zapraszamy:

KLIKNIJ TU

 


30/09 2016

Mec. Lech Obara gościem TV Republika - sprawa roszczeń tzw. "późnych przesiedleńców"

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu, którego mec. Lech Obara oraz mec. Agnieszka Zdanowska z Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów "Lech Obara i Współpracownicy" udzielili TV Republika. Poruszono w nim tematykę roszczeń tzw. "późnych przesiedleńców" w kontekście najnowszej inicjatywy Stowarzyszenia Patria Nostra.


15/09 2016

Ciekawie o prawie - Doręczenia w postępowaniu cywilnym - część pierwsza

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z kolejną odsłoną cyklu "Ciekawie o prawie". Tym razem postanowiliśmy przedstawić Państwu materię doręczeń w postępowaniu cywilnym. Część pierwsza została poświęcona podstawowym zasadom doręczania pism sądowych oraz tzw. doręczeniu zastępczemu.


13/09 2016

Konferencja "Polska i niemiecka narracja historyczna - kody pamięci"

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na konferencję pn. "Polska i niemiecka narracja historyczna - kody pamięci", która odbędzie się w dniu jutrzejszym, tj. 14 września 2016 r., w Centrum Konferencyjnym Zielna w Warszawie przy ul. Zielnej 37. Otwarcie konferencji zaplanowano na godz. 10.00. Jednym z prelegentów jest r. pr. Szymon Topa z Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów "Lech Obara i Współpracownicy"


29/08 2016

Materiały konferencyjne - „Internacjonalizacja MŚP – eksport usług i towarów na rynki wschodnie”

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z materiałami konferencyjnymi przygotowanymi specjalnie z okazji uczestnictwa w konferencji „Internacjonalizacja MŚP – eksport usług i towarów na rynki wschodnie”. Opracowania te dotyczą sytuacji ekonomicznej Federacji Rosyjskiej, najważniejszych zagadnień prawnych związanych z eksportem towarem i usług do Federacji Rosyjskiej oraz wybranych zagadnień dotyczących dochodzenia roszczeń cywilnych z umów sprzedaży i o świadczenie usług w Unii Europejskiej.


24/08 2016

Konferencja „Internacjonalizacja MŚP – eksport usług i towarów na rynki wschodnie” - Olsztyn 25 sierpnia 2016 r.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konferencji pn. "Internacjonalizacja MŚP - eksport usług i towarów na rynki wschodnie", które odbędzie się dnia 25 sierpnia 2016 r. w Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Program obejmuje m. in. wystąpienie mec. Lecha Obary. Na konferencji będą obecni prawnicy zagraniczni współpracujący z Kancelarią, którzy będą odpowiadać na pytania przedsiębiorców zainteresowanych wejściem na rynki wschodnie. Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

 


17/08 2016

"Przegląd" - Wójt gminy Wydminy jednak stanął po stronie mieszkańców w sprawie fermy trzody chlewnej w Pańskiej Woli.

Na początku sierpnia Wójt Gminy Wydminy wydał odmowną decyzję środowiskową w sprawie planowanej budowy fermy trzody chlewnej o maksymalnej obsadzie przewyższającej 15 000 sztuk inwentarza. Zachęcamy do lektury artykułu na ten temat autorstwa Marka Książka z najnowszego wydania tygodnika "Przegląd". Sprawę skomentowała mec. Olga Malinowska.


09/08 2016

Ciekawie o prawie - Praktyki lichwiarskie - kiedy należy zachować szczególną ostrożność i jak walczyć ze skutkami nierozważnych decyzji?

Prezentujemy Państwu kolejny artykuł w ramach cyklu "Ciekawie o prawie". Tym razem zajęliśmy się praktykami, które potocznie nazywa się lichwą. Media bardzo często donoszą o tego typu zdarzeniach, jednak świadomość społeczeństwa w kontekście tego problemu wciąż jest niska. Z tego względu pragniemy opisać Państwu, jak w praktyce wyglądają działania nieuczciwych firm tego typu.


29/07 2016

Ciekawie o prawie - Pełnomocnik z urzędu w sprawach cywilnych

W ostatniej odsłonie cyklu „Ciekawie o prawie” pochyliliśmy się nad instytucją zwolnienia od kosztów sądowych. Inną formą wsparcia jest instytucja pełnomocnika z urzędu, uregulowana w art. 117 i kolejnych Kodeksu postępowania cywilnego, która siłą rzeczy jest niejako związana ze zwolnieniem od kosztów. Problematyka ta od zawsze budzi liczne wątpliwości osób występujących w postępowaniach sądowych. W związku z tym uznaliśmy, że warto przybliżyć Państwu tę materię w odniesieniu do praktyki.


Pierwsza  « Poprzednia 4 5 6 7 8 Następna »  Ostatnia