• Łączymy długoletnie i ugruntowane doświadczenie z pasją i energią młodych prawników
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Reagujemy na zagrożenia praworządności i podstawowych wartości demokratycznych
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Łączymy długoletnie i ugruntowane doświadczenie z pasją i energią młodych prawników
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta

Aktualności

04/01 2017

Wywiad z mec. Lechem Obarą w Gazecie Polskiej Codziennie

Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem, którego mec. Lech Obara udzielił Gazecie Polskiej Codziennie. Tematem rozmowy było wydanie wyroku w sprawie Karola Tendery przeciwko niemieckiej telewizji ZDF, dotyczącej stosowania określenia "polskie obozy zagłady".


23/12 2016

Zwycięstwo w sprawie stosowania określenia "polskie obozy zagłady" - Sąd uwzględnił apelację Karola Tendery

W dniu wczorajszym Sąd Apelacyjny w Krakowie rozpoznał sprawę z powództwa Karola Tendery przeciwko niemieckiej telewizji ZDF za stosowanie określenia „polskie obozy zagłady” w stosunku m.in. do niemieckiego obozu koncentracyjnego Aushwitz. Sąd częściowo zmienił wyrok wydany w pierwszej instancji - nakazując ZDF opublikowanie przeprosin w języku niemieckim na swojej głównej stronie internetowej przez miesiąc.


23/12 2016

Ciekawie o prawie - Prawo do drugiego życia - upadłość konsumencka

W najnowszej odsłonie cyklu "Ciekawie o prawie" chcielibyśmy przybliżyć Państwu problematykę upadłości konsumenckiej. W poniższym artykule zawarte zostały informacje na temat tego, jak zainicjować stosowne postępowanie oraz jakie konsekwencje niesie za sobą ogłoszenie upadłości w tym trybie. Autorem tekstu jest r. pr. Iwona Dobkowska.


25/11 2016

Ciekawie o prawie - Bankowy tytuł egzekucyjny, a przedawnienie.

W najnowszej odsłonie cyklu "Ciekawie o prawie" pragniemy przybliżyć Państwu przełomową uchwałę Sądu Najwyższego, która zmieniła dotychczasowe postrzeganie kwestii przedawnienia w przypadku dochodzenia roszczeń na podstawie bankowego tytułu egzekucyjnego. Sąd Najwyższy podkreśla, że czynności podejmowane przez bank (pierwotnego wierzyciela) w celu przerwania biegu terminu przedawnienia nie odnoszą takiego skutku wobec nabywcy długu, jeżeli bank sprzedał wierzytelność.

 

 


15/11 2016

Odczyt mec. Michała Mosakowskiego - Sprawiedliwe Rozliczenie. Stan prawny - szanse i zagrożenia.

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na odczyt mec. Michała Mosakowskiego z Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów "Lech Obara i Współpracownicy" - specjalisty ds. reprywatyzacji oraz publicysty portalu Niezależna.pl i Gazety Polskiej Codziennie - który odbędzie się w dniu 21 listopada 2016 r. w Olsztynie. Poruszona zostanie problematyka dotycząca m.in.  gruntów warszawskich, roszczeń późnych przesiedleńców, reformy rolnej, nacjonalizacji przemysłu, wywłaszczeń związanych z akcją Wisła oraz mienia zabużańskiego.


02/11 2016

Czy "szary obywatel" ma jakiekolwiek szanse w starciu z inwestorem planującym budowę fermy wielkoprzemysłowej?

W kolejnej odsłonie cyklu "Ciekawie o prawie" pragniemy przybliżyć Państwu problematykę statusu strony w postępowaniu o wydanie decyzji środowiskowej. Zachęcamy do lektury


06/10 2016

Ciekawie o prawie - Doręczenia w postępowaniu cywilnym - część druga

W poprzedniej odsłonie cyklu „Ciekawie o prawie” przybliżyliśmy Państwu podstawowe zasady doręczenia pism sądowych w postępowaniu cywilnym oraz zwróciliśmy uwagę na problematykę tzw. doręczenia zastępcze. Niniejszy wpis poświecony jest tematyce niemożności doręczenia i jej skutków, a także kwestii dotyczących ustanowienia kuratora do doręczeń oraz doręczenia przez wywieszenie ogłoszenia w budynku sądowym.

 

Tę i wiele innych ciekawostek znajdziecie Państwo również na naszym profilu w portalu Facebook, na który serdecznie zapraszamy:

KLIKNIJ TU

 


30/09 2016

Mec. Lech Obara gościem TV Republika - sprawa roszczeń tzw. "późnych przesiedleńców"

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu, którego mec. Lech Obara oraz mec. Agnieszka Zdanowska z Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów "Lech Obara i Współpracownicy" udzielili TV Republika. Poruszono w nim tematykę roszczeń tzw. "późnych przesiedleńców" w kontekście najnowszej inicjatywy Stowarzyszenia Patria Nostra.


15/09 2016

Ciekawie o prawie - Doręczenia w postępowaniu cywilnym - część pierwsza

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z kolejną odsłoną cyklu "Ciekawie o prawie". Tym razem postanowiliśmy przedstawić Państwu materię doręczeń w postępowaniu cywilnym. Część pierwsza została poświęcona podstawowym zasadom doręczania pism sądowych oraz tzw. doręczeniu zastępczemu.


13/09 2016

Konferencja "Polska i niemiecka narracja historyczna - kody pamięci"

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na konferencję pn. "Polska i niemiecka narracja historyczna - kody pamięci", która odbędzie się w dniu jutrzejszym, tj. 14 września 2016 r., w Centrum Konferencyjnym Zielna w Warszawie przy ul. Zielnej 37. Otwarcie konferencji zaplanowano na godz. 10.00. Jednym z prelegentów jest r. pr. Szymon Topa z Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów "Lech Obara i Współpracownicy"


Pierwsza  « Poprzednia 4 5 6 7 8 Następna »  Ostatnia