• Łączymy długoletnie i ugruntowane doświadczenie z pasją i energią młodych prawników
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Reagujemy na zagrożenia praworządności i podstawowych wartości demokratycznych
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Łączymy długoletnie i ugruntowane doświadczenie z pasją i energią młodych prawników
  • Rzetelnie i starannie przygotowujemy i prowadzimy powierzone nam sprawy
  • Podejmujemy śmiałe działania i nieszablonowe rozwiązania dla dobra klienta

Aktualności

16/10 2017

Gazeta Polska Codziennie: "Komornik słono zapłaci za bezprawie"

Zachęcamy do lektury artykułu autorstwa Macieja Marosza na temat zakończenia głośnej sprawy o odszkodowania, w której Sąd Apelacyjny w Białymstoku prawomocnie zasądził od byłego już komornika ze Szczytna sumę opiewającą na ok. 240 tysięcy złotych.


19/09 2017

Gazeta Olsztyńka: "Powstrzymamy falę roszczeń"

Zachęcamy do zapoznania się z treścią artykułu opublikowanego w dniu 7 września 2017 r. w Gazecie Olsztyńskiej pt. "Powstrzymamy falę roszczeń", który został poświęcony działaniom związanym z przygotowaniem projektu ustawy mającej powstrzymać roszczenia tzw. późnych przesiedleńców.


04/09 2017

Wywiad z mec. Lechem Obarą w "Naszym Dzienniku" - aktualnie podejmowane działania w sprawie stosowania określenia "polskie obozy zagłady" w zagranicznych mediach oraz roszczeń tzw. późnych przesiedleńców.

W dzisiejszym wydaniu "Naszego Dziennika" ukazał się obszerny wywiad z mec. Lechem Obarą, który przeprowadził red. Zenon Baranowski, a także artykuł skupiający się wokół tematyki roszczeń tzw. późnych przesiedleńców. Zachęcamy do lektury.


28/06 2017

Praktyki studenckie

Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów "Lech Obara i Współpracownicy" poszukuje studentów II,III,IV i V roku prawa, chętnych do odbycia praktyk studenckich. CV należy przesyłać na adres mailowy: kancelaria@lechobara.pl


23/05 2017

Ciekawie o prawie - E-Sądy: Jak skutecznie odwołać się od nakazu zapłaty?

Mimo, że elektroniczne postępowanie upominawcze funkcjonuje już w naszym kraju dobrych kilka lat, wiele osób wciąż dziwi się, że takie działania mogą mieć miejsce. Wierzyciel wnosi pozew do internetowego sądu nie wychodząc z biura, czy swojego domu. My otrzymujemy nakaz zapłaty, który po upływie 14 dni od momentu doręczenia - o ile nie wniesiemy środka zaskarżenia - staje się prawomocnym wyrokiem sądowym, co odblokowuje możliwość wystąpienia na drogę postępowania egzekucyjnego.

 

Jak bronić się przed nakazem zapłaty? W tej i kolejnej odsłonie cyklu Ciekawie o prawie przybliżymy Państwu tę tematykę. W pierwszej części autor artykułu skupił się na aspektach formalnych związanych z samym sporządzeniem i wniesieniem sprzeciwu. W drugiej zaś skupiono się na kwestii wszechobecnego procederu podejmowania prób dochodzenia przedawnionych roszczeń.


19/04 2017

Komornik odpowiedzialny za grabież majątku nidzickiego przedsiębiorcy prawomocnie skazany.

W dniu 18 kwietnia 2017 Sąd Okręgowy w Olsztynie jako Sąd II instancji utrzymał w mocy wyrok skazujący w sprawie oskarżonego Komornika Sebastiana Sz. oraz biegłego Michała B. Komornik został skazany na karę 2 lat i 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, grzywnę w kwocie 10 000 zł i 5 lat zakazu wykonywania zawodu komornika. Biegły Michał B. został skazany na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat oraz zakaz sprawowania funkcji biegłego sądowego.


07/04 2017

Ciekawie o prawie - Fermy wielkoprzemysłowe, czyli rak polskiego rolnictwa - część druga

W poprzedniej odsłonie cyklu na temat problemu ferm wielkoprzemysłowych omówione zostały kwestie ogólne dotyczące postępowania oraz to, jak uzyskać status strony i skutecznie wykazać swój interes prawny. Jakie są kolejne etapy postępowania oraz przesłanki, których zaistnienie determinuje treść wydanej przez organ decyzji?


23/03 2017

Artykuł autorstwa Marka Książka pt. "Procesy o prawdę"

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z treścią artykułu autorstwa Marka Książka pt. "Procesy o prawdę", który został opublikowany w tygodniku "Przegląd". W materiale opisano osiem lat walki Stowarzyszenia Patria Nostra i Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów "Lech Obara i Współpracownicy" ze stosowaniem określenia "polskie obozy zagłady."


27/02 2017

Mec. Lech Obara uhonorowany odznaką Honor i Prawda

W niedzielę 26 lutego w Katedrze Polowej Wojska Polskiego W Warszawie odbyła się  uroczystość zorganizowana przez Fundacje Lwów i Kresy Południowo - Wschodnie  kultywującą tradycje Kresów Rzeczypospolitej, związana ze 154 rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego. Po uroczystości nastąpiło wręczenie dyplomów i odznak Honor i Prawda. Jednym z laureatów został mec. Lech Obara.


11/02 2017

Ciekawie o prawie - Fermy wielkoprzemysłowe, czyli rak polskiego rolnictwa - część pierwsza

Kilkukrotnie informowaliśmy Państwa o wydarzeniach związanych z planowanymi inwestycjami w postaci ferm wielkoprzemysłowych. Wszystko zaczęło się w ubiegłym roku, gdy zgłosili się do nas mieszkańcy Pańskiej Woli i okolic. Zaledwie kilkaset metrów od ich domu miały powstać hale, w których hodowanych miało być ok. 15 tysięcy tuczników... Nieco później zgłosili się do nas mieszkańcy miejscowości Platyny w okolicach Olsztynka. Tam inny inwestor planuje uruchomić fermę drobiu o obsadzie blisko 1,5 miliona brojlerów...

 

Nasze doświadczenia pozwoliły nam na usystematyzowanie najważniejszych elementów prawa środowiskowego w przystępnej formie artykułu specjalistycznego. Dwie części cyklu opublikowane zostały w portalu Niezależna.


Pierwsza  « Poprzednia 4 5 6 7 8 Następna »  Ostatnia